SELF LEVELING (DÜZ BİTİŞLİ) EPOKSİ KAPLAMA

Tanımı; Düz bitişli kendinden yayılan epoksi kaplama sistemidir. Uygulama Yöntemi; İlk aşamada zeminler mekanik yöntemlerle profillendirilerek hazırlanır, akabinde zeminde varsa mevcut delik, çatlak ve derzler 2 bileşenli solventsiz epoksi tamir macunları ile tamir edilir ve kaplama aşamalarına geçilir; Epoksi Astar kat: 2 bileşenli solventsiz epoksi astar çelik mala ile zemine uygulanır ve serpme yöntemiyle kumlama yapılır. Epoksi Ara Kat; 2 bileşenli solventsiz epoksi ara kat çelik mala ile zemine uygulanır. Self Leveling Epoksi Kaplama Son Kat; 2 bileşenli solventsiz self leveling (düz bitişli) ve kendinden yayılan epoksi zemine çelik mala ile uygulanır ve kirpi rulo ile kabarcık alma uygulaması yapılarak, kaplama uygulaması sonlandırılır.

PORTAKAL KABUĞU DESENLİ (TEKSTÜRLÜ BİTİŞLİ) EPOKSİ KAPLAMA

Tanımı; Portakal kabuğu desenli/tekstürlü epoksi kaplama sistemidir. Uygulama Yöntemi; İlk aşamada zeminler mekanik yöntemlerle profillendirilerek hazırlanır, akabinde zeminde varsa mevcut delik, çatlak ve derzler 2 bileşenli solventsiz epoksi tamir macunları ile tamir edilir ve kaplama aşamalarına geçilir; Epoksi Astar kat: 2 bileşenli solventsiz epoksi astar çelik mala ile zemine uygulanır ve serpme yöntemiyle kumlama yapılır. Epoksi Ara Kat; 2 bileşenli solventsiz epoksi ara kat çelik mala ile zemine uygulanır. Portakal Kabuğu Epoksi Kaplama Son Kat; 2 bileşenli solventsiz portakal kabuğu (tekstürlü) epoksi zemine çelik mala ile uygulanır ve kristal desen rulosu ile taranarak, kaplama uygulaması sonlandırılır.

KUM PÜRÜZLÜ KAYMA ÖNLEYİCİ EPOKSİ KAPLAMA

Tanımı; Kum pürüzlü kayma önleyici epoksi kaplama sistemidir. Uygulama Yöntemi; İlk aşamada zeminler mekanik yöntemlerle profillendirilerek hazırlanır, akabinde zeminde varsa mevcut delik, çatlak ve derzler 2 bileşenli solventsiz epoksi tamir macunları ile tamir edilir ve kaplama aşamalarına geçilir; Epoksi Astar kat: 2 bileşenli solventsiz epoksi astar çelik mala ve/veya rulo ile zemine uygulanır. Epoksi Ara Kat; 2 bileşenli solventsiz self leveling epoksi ara kat çelik mala ile zemine uygulanır ve epoksi yaşkan belirlenen tane aralığındaki silis kumu yüzeye serpme yöntemiyle uygulanır. Epoksi Boya Son Kat; 2 bileşenli solventsiz epoksi boya zemine 2 kat şeklinde uygulanarak sonlandırılır. Açık alanlara ilaveten UV Poliüretan Boya uygulaması yapılır.

Epoksi kaplama sistemi dekoratif ve en sağlam zemin kaplama sistemlerinden biridir. Bir çok farklı görünüme sahip epoksi çeşitleri vardır. Sizler hangisini tercih ederseniz, o sisteme göre yapılmaktadır. Kayma direnci ve tozumazlık gibi özellikleri olduğu için işyerlerinde, fabrikalarda, otoparklarda sıkça kullanılmaktadır. Araçların durması gereken alanlarda özellikle epoksinin kaymazlık özelliğinden yararlanılarak rampa gibi noktalarda yükleme boşaltmalarda problem yaşamazsınız. Epoksi gibi kaplamalar uygulanacağı alanlara göre farklılık göstermektedir. Bir otoparkla, tekstil yada fabrikanın isteyeceği özellikler farklıdır. Bu yüzden bunlara göre farklı özellikler sağlanmaktadır. Epoksi işlemleri zemin hazırlı ve temizliği ile başlanmaktadır. Zemin etüdünün yapılması gerekmektedir. Daha sonra epoksi malzeme hazırlanır. Epoksi uygulaması genelde üç aşamadan oluşur. Bunlar; Epoksi Astar Epoksi Serleştirici Epoksi Boya Epokside yapılan işlemlerde ücret genel olarak m2 göre verilmektedir. Epoksi uygulamaları uzman kişilerin yapması gereken uygulamalardır. Bu yüzden lütfen epoksi yaptırmadan önce firmamızdan bilgi alabilirsiniz.