Beton Silim ve Parlatma Aşamaları

KAZIMA İŞLEMİ

Beton asfalt gibi yüzeylerde kot farklarını düzeltme ve beton yüzeylerde kot indirme gibi işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

İNCELE

MAT YÜZEY

16-30-60-120 grit metal silim, 50 grit reçine silim ve lityum silikat sıvı yüzey sertleştirici uygulamalarını içeren tozumaz mat yüzey endüstriyel zemin uygulama sistemidir.

İNCELE

YARI PARLAK

16,30,60,120 Grit metal silim, 50,100,200 grit reçine silim , 400, Grit parlatma, Lityum Silikat Sıvı Yüzey Sertleştirici, , uygulamalarını içeren yarı parlak endüstriyel zemin sistemidir.

İNCELE

BOYAMA

Beton renklendirme işlemleri firmamız Beton Silim Ankara tarafından uzman personelleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Betonlar parlatıldıktan sonra eğer daha dekoratif görünmesini istiyorsanız, beton renklendirme tam size göre bir tercihtir.

İNCELE

Beton Silim Parlatma Uygulaması

Beton yüzeyinde tozuma yapan yumuşak katmanın kazınması, gerekli tamiratların yapılması, Lityum silikat ile sertleştirilmesi ve reçine elmaslarla mekanik olarak silinmesi sonucunda tozuma yapmayan ışıl ışıl yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağlayan sisteme verilen addır. Bu sistem beton zemin kaplamalarına ekonomik bir alternatif ve diğer kaplamaların ön hazırlıklarını, eski kaplamaların kaldırma işlemlerini de kapsadığı için tüm kaplama türlerini tamamlayıcı bir uygulamadır.

Beton Silim Parlatma Uygulaması

Beton parlatma, zemin teknolojisinde gelinen en son nokta olarak bilinir. Mevcut beton zeminleriniz SLP Beton Parlatma makineleri ve aşındırıcı elmaslar ile silinerek beton yüzeyinin zayıf tabakası kazınır. Daha güçlü bir yüzey elde edilerek mekanik parlatma işlemi yapılır. Beton zeminlerin parlaklığını SLP beton parlatma makineleri ve yüksek kaliteli parlatma elmasları ile İstediğiniz parlaklık seviyesinde bırakabilirsiniz. Beton parlatma uygulaması yapılmış yüzeylere honlama (parlatmanın başlangıç) aşamalarında Lityum Silikat uygulanır.

Bu kimyasal beton içerisindeki kalsiyum hidroksit ile reaksiyona girer kalsiyum silikata dönüşür. Bu sayede beton sıkılaşır, parlatılmış beton yüzeyler daha güçlü ve dayanıklı bir hale gelir. Beton parlatma uygulamasına karar verilmiş bir projede, yeni dökülecek zemin betonlarının vibrasyonu yapılıp hava kabarcıkları alınırsa kuş gözleri denilen küçük deliklerin oluşumu önlenir ve bu sayede beton parlatıldığı zaman daha estetik ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olur.

Silpa yapı olarak bizler, Türkiye’nin en büyük beton parlatma firması olma özelliğini taşımaktayız. 2002 den bu yana içerisinde bulunduğumuz sektörde bir çok başarılara imza attık. Sektörde bir çok önemli kuruma iş yapmış ve devamlı olarak hizmet veren firmamız, zeminle alakalı tüm sorularınıza cevap verebilecek niteliktedir. Firmamız aynı zamanda makine satışı da gerçekleştirdiği için en son teknoloji makineleri uygulama esnasında kullanmaktadır. Beton Silim Ankara yapı olarak bizler, Türkiyenin en beton parlatma firması olma özelliği taşımaktayız. 2002 den bu yana içerisinde bulunduğumuz sektörde bir çok başarılara imza attık. Sektörde bir çok önemli kuruma devamlı olarak hizmet veren firmamız, zeminle alakalı tüm sorularınıza cevap verebilecek niteliktedir. Firmamız aynı zamanda makine satışı da gerçekleştirdiği için en son teknoloji cihazları uygulama esnasında kullanmaktadır.

Beton Silim Parlatma Uygulaması

Beton parlatma, zemin teknolojisinde gelinen en son nokta olarak bilinir. Mevcut beton zeminleriniz SLP Makine Beton Silim ve Parlatma Makineleri ve aşındırıcı elmaslar ile silinerek beton yüzeyinin zayıf tabakası kazınır. Daha güçlü bir yüzey elde edilerek mekanik parlatma işlemi yapılır. Beton zeminlerin parlaklığını SLP beton parlatma makineleri ve yüksek kaliteli parlatma elmasları ile İstediğiniz parlaklık seviyesinde bırakabilirsiniz. Beton parlatma uygulaması yapılmış yüzeylere honlama (parlatmanın başlangıç) aşamalarında Lityum Silikat uygulanır. Bu kimyasal beton içerisindeki kalsiyum hidroksit ile reaksiyona girer kalsiyum silikata dönüşür. Bu sayede beton sıkılaşır, parlatılmış beton yüzeyler daha güçlü ve dayanıklı bir hale gelir. Beton parlatma uygulamasına karar verilmiş bir projede, yeni dökülecek zemin betonlarının vibrasyonu yapılıp hava kabarcıkları alınırsa kuş gözleri denilen küçük deliklerin oluşumu önlenir ve bu sayede beton parlatıldığı zaman daha estetik ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olur. Silpa yapı olarak bizler, Türkiye’nin en büyük beton parlatma firması olma özelliğini taşımaktayız. 2002 den bu yana içerisinde bulunduğumuz sektörde bir çok başarılara imza attık. Sektörde bir çok önemli kuruma iş yapmış ve devamlı olarak hizmet veren firmamız, zeminle alakalı tüm sorularınıza cevap verebilecek niteliktedir. Firmamız aynı zamanda makine satışı da gerçekleştirdiği için en son teknoloji makineleri uygulama esnasında kullanmaktadır.

SİLİM AŞAMALARI TAMİRAT AŞAMALARI
YARI PARLAK TAM PARLAK 2
Aşama
KABA METAL SİLİM MAKRO-KABA TAMİRAT
16#, 30# Epoksi Mortar veya Ardex
2
Aşama
İNCE METAL SİLİM MİKRO - İNCE TAMİRAT
60#, 120# Kuşgözü Tamiratı – Latex
3
Aşama
YARI MAT SİLİMLER NANO TAMİRAT
SIVI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ
50#, 100#, 200# Reçine Pad Lityum Silikat
3 Aşama PARLAK SİLİMLER KORUMA, PARLATMA VE
KAYMAZLIK
400#, 800#, 1500# Reçine Pad Sealer

Beton Silim Parlatma Uygulama Alanları

 • Beton parlatma uygulamalarında,
 • Beton yüzeyini korumak ve güçlendirmek için,
 • Beton zeminleri renklendirmek için,
 • Eski beton zeminlerin onarılmasında,
 • Bozuk zeminlerin düzeltilmesinde,
 • Tozuma problemi olan zeminlerde,
 • Kaplama yapmadan önce zemin hazırlığında (Epoksi, Seramik, Mikrobeton v.b.),
 • Kaplama yapmadan beton zemini kullanabilmek için,
 • İzolasyon öncesi yüzey hazırlamak ve eski izolasyonları kaldırmak için,
 • Epoksi yapmadan önce yüzey hazırlığı yapmak ve eski epoksi boyaları kaldırmak için,
 • Beton zemin kot düzeltmeleri yapmak için,
 • Betonda perdahlama yapmamak, hatalı perdahlamaları düzeltmek için,
 • İnşaat sonrası kaba temizlik yapmak için,
 • Daha parlak, temiz ve kolay temizlenebilir hijyenik zeminler oluşturmak için,
 • Yansımayı arttırarak daha aydınlık zeminler oluşturmak için,
 • Lastik izini önlemek için,
 • Betonarme duvar, kolon ve tavanlarda temizleme, tozuma önleme ve bürüt yüzey görmek için silim yapılır,
 • Beton birleşim yerlerindeki hatalar, kaba inşaat sırasında zemine verilen hasarlar, yağmurda kalan veya perdah hatası olan zeminler gibi birçok problem beton silim yöntemiyle düzeltilir ve parlatma yapılır,
 • Beton zeminlerdeki kot problemleri, üzerinde çalışma yapan transpalet, forklift, Reach truck, VNA Forklift, robotik taşıyıcılar v.b. cihazların geçişine engel teşkil ediyor veya çalışmayı zorlaştırıyorsa özel beton silme yöntemleriyle kot, zemin düzeltme çalışmaları yapılarak yüzey kullanışlı hale getirilir,
 • Fabrika depo v.b. gibi işletmelerde zemindeki onarımlar beton silim ile yapılır,
 • Yüksek hassasiyette zemin gerektiren makine yerleşimlerinde beton silim ile zemin düzeltilir,
 • Konut projelerinde yerden ısıtma yapılan uygulamalarda şap kalınlığının kurtarmadığı durumlarda Beton Freze + Beton silim ile düzeltme yapılır.
 • Beton zeminlerde silim ve tamirat aşama aşama yapılarak yüzey düzeltilir, parlatılır.